Biz Kimiz?

2008 yılında multikopter adı verilen toplama sistemler ile başladığımız bu yolda 2013 yılında otonom hale gelmesi ile Eğitim ve Kullanım alanındaki eksiklik nedeniyle daha bilinçli kullanıcılar sağlamak adına oluşturduğumuz Türkiye’nin En Kapsamlı Bilgileri ve İHA Eğitmenlerinin yer aldığı DRONEHANE, Sivil Havacılık Tarafından Yetkilendirilmiş Uçuş Okuluna Bağlı olarak İHA Kullanıcılarına Ticari alanda Eğitim ve Sertifika vermektedir. 2013 Yılından itibaren Havacılık DRONE alanında boy gösteren Türkiye ve Dünya lideri DJI markasıyla Havadan Görüntüleme sektörünün gelişime açık fakat bilgi eksikliği, mevzuatlardan habersiz kullanıcılar için oluşturulmuş Eğitim platformuyuz. 2013 yılından bu yana gelişen sektör ile birlikte İHA eğitmenlerimizin deneyim ve tecrübelerini SHGM yasal talimatnameleriyle birleştirip Sektörde Bireysel ve Gerçek Kurum Kamu alanlarında hizmet veren kısımlara TİCARİ Ehliyet ve Sertifika vermekteyiz. Başlıca kurumumuzdan talep edilen ve 25 KG’a kadar verdiğimiz DRONE Uçuşları için Ehliyet Sınıfları İHA-0 ve İHA-1 olmak üzere birçok kullanıcıyı Bilgi ve Sertifika sahibi yaptık. Aldığınız belgenin yanı sıra Alacak olduğunuz eğitim kalitesini ve içeriklerini Lütfen Mevzuata göre çalışmayan eğitimciler ile karıştırmayınız. Amacımız Resmi ve Yasal olarak bize aktarılan bilgileri Kurs süresince Kursiyerlerimize vermek ve daha bilinçli İHA pilotları yetiştirmektir.

Partnerimiz

Sivil havacılık Genel Müdürlüğü tarafından Yetkilendirilmiş Uçuş Okulu ve Eğitmenleri ile birlikte çalışarak sizlere Deneyimlerimizi aktarıyor aynı zamanda Mesleki Tecrübeye sahip İHA Eğitmenlerimizden bilgiler almanızı sağlıyoruz.

Herkes BELGE verebilir, ama EĞİTİM veremez!

Aldığınız Belgenin sadece geçerlilik süresini bilmeniz veya taşımanız size fayda sağlamayacaktır. SHGM tarafından ve Kurumumuz tarafından edindiğimiz bilgilere göre bazı uçuş ve eğitim vermeye yetkili kuruluşlar Resmi olarak Eğitim süresi dışında yani daha az sürede hatta Kurs alanına bile Kullanıcıyı almadan Ücretini ve Kaydını alarak Eğitim verildiği Tespit edilmiştir. Hatta bazı Eğitim veren Firma veya Tüzel Kişiler “Sertifikaya benzer Sahte evraklar düzenleyerek Kursiyerlerin gözünü boyama maksatlı aldığımız ücretten daha fazlasını veriyoruz ” maksatlı sahte belgeler düzenledikleri anlaşılmıştır. Bu gibi örnek verilen Firma ve Tüzel Eğitim verenlere lütfen itibar etmeyiniz, Sizlere verdikleri belgelerin hiçbir geçerliliği olmamaktadır. Gerçek Eğitim Kurumları sadece SHGM tarafından Sizlere almış olduğunuz eğitim ile alakalı olarak İha Kullanıcı Sertifikası (Ehliyet) ve Telsizle Haberleşme Belgesi vermekle yükümlüdür. Eğitim almadan önce lütfen alacağınız belge sayısını ve kurumu araştırınız.

0
Sertifikalı Kullanıcı
0
Eğitmen
0
Eğitim

İlinizde İHA-0 ve İHA-1 eğitimi olsun istiyorsanız

Aşağıdaki Whatsapp iletişim hattımızdan bilgilerinizi iletebilirsiniz, Yakın Tarih ilinizde (ilçenizde) açılacak olan Eğitime Ön Kayıt yaptırabilirsiniz. İstediğiniz Ticari İHA-0 veya İHA-1 eğitimlerinden birini veya ikisini seçebilirsiniz.

Neden TİCARİ İHA Eğitimi?

Kullanıcısı olduğunuz DRONE cihazınız sizlere hangi alanda hizmet etmektedir ve siz neden İHA kullanıcısısınız? Öncelikle sizler için işi hangi boyutta ve alanda sunduğunuz ile alakalıdır. Eğer siz bir hobi kullanıcısı iseniz iha.shgm.gov.tr adresi üzerinden İHA-0 ve İHA-1 için Sportif/Amatör alanda 500 gr. üstü her Drone kullanıcısı gibi ücretsiz kayıt yaptırabilir ve size verilen Plaka numarası ile amatör olarak kullanıcı olmaya devam edebilirsiniz. Fakat siz Ticari anlamda hizmet veriyorsanız yani Bireysel işletmenizden kazanç sağlamak maksatlı yada Kamu Devlet Kurumlarında görevli personel olarak İHA kullanıyorsanız TİCARİ İHA Sertifikası alma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Burdaki zorunluluk 500 gr. üstü Tüm Cihazlarda işiniz ve görev alanınızla alakalı olarak her uçuşta aldığınız Risk ile temelinde bağlantılıdır. Yani her uçuşta Güvenlik tedbirlerini aldığınıza dair ve Bilinçli Lisanslı bir İHA kullanıcısı olduğunuzu ispat eden aynı zamanda Kayıt zorunluluğu gerektiren ağırlıktaki Drone ile İzinli Uçuşlar yaptığınızı belgeleyen bir Eğitim Sertifikası ile uçmak veya İzinsiz Kaçak olarak uçup SHGM tarafında yaklaşık 11.000 TL bir cezai bedel almak gibi. Haliyle bizler Dronehane olarak “Neden İHa için TİCARİ Eğitim almalıyım” sorusuna cevaben sizlere bu belgenin önemini ve belgeyi alınca Profesyonel anlamda Müfredattan haberdar olan Bilinçli kullanıcı olmanızı amaçlıyoruz.